Trofėjų istorija

history of trophies

Trofėjai ir apdovanojimai yra ikoninė šiuolaikinės kultūros dalis. Nesvarbu, ar jūsų mėgstamiausias aktorius gauna prestižinį „Oskarą“, ar vaikas grįžta namo su medaliu iš sporto renginio, kiekvienas yra patyręs trofėjų sėkmę vienaip ar kitaip.

Nors šiais laikais parduodamus trofėjus galima rasti gana nesunkiai, tačiau taip buvo ne visada. Pasinerkime į istorijos knygas ir atraskime kuklią trofėjų pradžią.

Nuostabos pradžia

Pirmieji metaliniai trofėjai buvo rasti senovės Romoje. Kareiviai atnešdavo ginklus ir šarvus, paimtus iš nugalėtų karių, o šie metalai būdavo išlydomi ir rekonstruojami kaip „trofėjai“, kurie įgavo dievų ar karių pavidalą. Mūšio data dažnai būdavo kur nors užrašoma ant šių statulų.

Olimpinės žaidynės

Olimpinės žaidynės gali būti laikomos vienu pirmųjų visų laikų sporto renginių, o pirmosiose žaidynėse nugalėtojai buvo apdovanoti ne medaliais, kaip šiandien, o paprastu alyvmedžių šakelių vainiku. Nors tai gali neatrodyti daug, šios alyvmedžių šakelės karūnos tuo metu buvo didžiuliai statuso simboliai.

Kai 1896 m. įvyko pirmosios šiuolaikinės olimpinės žaidynės, nugalėtojai gavo sidabro medalį už 1-ąją vietą, nes tuo metu sidabras buvo vertingesnis už auksą.

Sėkmė viduramžiuose

Maždaug XVII amžiuje pirmą kartą pradedame pamatyti „tradicinius“ trofėjus metalinių puodelių pavidalu. Įmantrios, dviejų rankenų, metalinės taurės buvo įteiktos įvairių to meto sporto ir talentų konkursų nugalėtojams. Ši forma įstrigo, o daugelis šiandien matomų trofėjų įkvėpimo sėmėsi iš viduramžių metalinių puodelių.

Trofėjai moderniais laikais

Mes, kaip šiuolaikinė visuomenė, mėgstame švęsti sėkmę, o trofėjai įteikiami tiek dideliuose, tiek mažuose renginiuose. Trofėjų tiekėjų yra tūkstančiai, o trofėjų kainos smarkiai sumažėjo, nes tokios medžiagos kaip stiklas ir plastikas buvo mums lengvai prieinamos.

Pirkinių krepšelis
0
    Krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščias